Čchi-kung - tradiční čínská cvičení pro zdraví a dlouhověkost


Čchi-kung jsou tradiční čínská cvičení pro zdraví a dlouhověkost. Zahrnují v sobě obě základní stránky zdravotního působení, tj. léčení a prevenci nemocí. Čchi-kung je součást tradiční čínské medicíny. Moudří říkají, že prevence, tedy předcházení nemocem, je důležitější než medicína. Prevence, působení na nemoci v době, kdy ještě neexistují, je daleko účinnější než potírání nemocí, které zasáhly organismus. Tento pohled je obsažen ve všech základních dokumentech tradiční čínské medicíny.

Praktikování čchi-kungu dovoluje do jisté míry doplňovat energetický potenciál příjímáním vitální energie z okolí, její jinové složky ze země a jangové z vesmíru. Tak může praktikující vybudovat fyzicky a psychicky odolný organismus, rozvíjet duševní schopnosti. Nezanedbatelná je podpora intuitivního myšlení a fantazie. Velmi často pravidelné provádění cvičení mění i způsob přemýšlení a životní styl. Přestáváme se koncentrovat pouze na své problémy, pomáháme druhým. Snad s námi budete souhlasit, že takové lidi naše modrá planeta potřebuje.

Čchi-kung nám pravděpodobně nezajistí fyzickou nesmrtelnost, zákon vzniku a zániku funguje neúprosně, může však našemu životu dát vyšší kvalitu a významně prodloužit jeho aktivní část.

čchi-kung prakticky - videa a materiály ke stažení
Pravidelná cvičení v Olomouci