Dráha močového měchýře MM

dráha močového měchýře
Dráha močového měchýře začíná u vnitřního očního koutku v bodu Jingming MM 1, stoupá k čelu prochází bodem Zanzhu MM 2, dále k temeni, kde mají obě symetrické dráhy spoje na vrcholku hlavy s drahou zadní střední v bodě Baihui ZS 20, vlastní dráha pokračuje dolů do záhlaví, kde v bodě Tianzhu MM 10 se větví. Obě větve jdou dolů jedna 1.5 cunu od obratlů, druhá o 3 cuny dále od sloupce obratlů, z bodu Tianzhu MM 10 jde také spojka do Dazhui ZS 14.
Dráha probíhající blíže k páteři pokračuje po středu zadní plochy stehna. V podkolenní jamce v bodu Weizhong MM 40 se spojuje se zevní dráhou.
Zevní dráha, probíhající dále od páteře, se v oblasti ledvin propojuje přes tělní dutiny s ledvinami a močovým měchýřem, prochází gluteální krajinou bodem (Huantiao Žl 30) do již zmíněného bodu Weizhong MM 40.
Hlavní dráha pak klesá dolů po zadní a vnější straně lýtka k boční straně nohy až k malíku nohy do posledního bodu dráhy Zhiyin MM 67 na laterální straně malíku nohy u rohu nehtového lůžka, který je propojen přes chodidlo spojnicí s drahou ledvin.

Dráha má celkem 67 bodů.
První bod dráhy močového měchýře je Jingming MM 1, poslední pak Zhiyin MM 67.