Dráha jater J

dráha jater
Dráha jater začíná na vnější straně posledního článku palce nohy. Běží nahoru po nártu nohy, prochází bodem Zhongfeng J 4, 1 cun před středem vnitřního kotníku, 8 cunů nad kotníkem se kříží s drahou sleziny, stoupá po vnitřní straně nohy k vnitřní straně kolena. Potom běží stále nahoru po vnitřní straně stehna k pubické krajině do oblasti klína, točí se kolem zevních genitálií, vstupuje do spodní části břicha do bodu Qimen J 14, projde Zhangmen J 13. Z bodu Zhangmen J 13 se větví do břicha.
Vnitřní větev běží vzhůru, točí se kolem žaludku, vstupuje do jater a propojí se žlučníkem. Odtud pokračuje nahoru prochází bránicí a větví se do costal a hypochondriac oblastí. Pak vystupuje podél hrdla do nosohrtanu a otvírá se do očí, pokračuje nahoru a dostává se do mozku, prochází ušima a větví se v čele ke spojení se zadní střední na vrcholku hlavy.
Větev, která se zvedá z očního systému, běží dolů do tváře, otáčí se kolem vnitřního povrchu rtů. spojuje se z jazykem po stranách jazyka.
Větev začínající v játrech, jde přes bránici, vtéká do plic a jde dolů do střední dutiny břišní, kde se propojí s drahou plic.

Dráha jater má celkem 14 bodů.
Dráha jater má první bod Dadun J 1, posledním bodem je Qimen J 14.